Wraz z naszymi Dostawcami uczestniczymy regularnie od wielu lat w konferencjach technicznych organizowanych w całej Polsce. Są to wydarzenia, na których uczestnicy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami co do udoskonalania pracy firm produkcyjnych z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Jest to również świetna okazja do poszerzania swoich kontaktów oraz utrzymywania pozytywnych relacji z klientami, których bezpośrednio informujemy o najnowszych rozwiązaniach technicznych mających wpływ na poprawę efektywności utrzymania ruchu w zakładach produkcyjnych.

Celem ostatniej konferencji, pt. „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”, która odbyła się 30 czerwca w Gdyni, było ułatwienie przedstawicielom przedsiębiorstw produkcyjnych dostępu do informacji o najnowszych urządzeniach, rozwiązaniach i technologiach. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania siedemnastu prezentacji obejmujących bardzo szeroki zakres tematyczny. Wiele firm i ekspertów prezentowało swoje produkty i usługi na stoiskach wystawienniczych. Było też miejsce na wymianę doświadczeń i wspólne znalezienie rozwiązań na najczęstsze problemy napotykane w zakładach produkcyjnych.

Podczas trzech bloków merytorycznych większość ekspertów podkreślała, że bardzo pomocna jest prewencja i predykcja zdarzeń, np. przy wykorzystaniu termowizji i podczerwieni. W jednym z bloków tematycznych poświęcono uwagę łożyskom, określonych przez jednego z ekspertów pana Michała Tomalę z firmy NTN-SNR, jako najbardziej krytyczne części maszyn. Pokazano w jaki sposób łożyska baryłkowe KIZEI mogą zwiększyć wydajność i trwałość maszyn, a co za tym idzie obniżenie kosztów i usprawnienie działania linii produkcyjnej.

Oprócz utrzymania wysokiej niezawodności i gotowości urządzeń, kolosalne znaczenie dla każdej firmy produkcyjnej ma również prowadzenie napraw i innych czynności obsługowych. W tym wypadku konieczne jest posiadanie odpowiednich narzędzi, zarówno tych najbardziej podstawowych narzędzi ręcznych o wysokiej jakości jak i narzędzi inteligentnych, takich jak np. klucze dynamometryczne o elektronicznie nastawianym momencie dokręcania, które zostały zaprezentowane przez przedstawiciela firmy STAHLWILLE.
 

Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem blisko 80 uczestników - przedstawicieli lokalnych firm i tych spoza regionu trójmiasta, dlatego zaplanowaliśmy następne spotkania ze Służbami Utrzymania Ruchu, w których będą nas wspierać nasi dostawcy:

08 września, Radomsko – STAHLWILLE/NTN-SNR
16 września, Suwałki – TIMKEN
05 października, Szczecin – STAHLWILLE/NTN-SNR
19 października, Legnica – STAHLWILLE/NTN-SNR
16 listopada, Rzeszów – TIMKEN

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na kolejne konferencje techniczne.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
RODO

| Wszelkie prawa zastrzeżone © QUAY.pl 2018

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.